יום שלישי, 30 בדצמבר 2014

מותק, המחירים השתגעו

הערכות מראש למופעי חנוכה


את ההכנות לחופשת החנוכה האחרונה התחלתי ממש ממש מוקדם. אפילו אני הפתעתי את עצמי, אבל הייתי חייבת לקבוע דייטים עם הילדודס ולהשאיר להם ימים פנויים לבילוי משותף בחג ובחופשה לצד לו"ז מטורף של סדנאות שנקבעו בימים שנותרו פנויים.
שחר שלי פתר אותי מחיפוש אחר מבצע שווה למופע חנוכה שמתאים בשבילו. עבורו הבילוי המועדף הוא כמעט תמיד סרט בחברת אבא 
(כמובן שגם לסרט רכשנו כרטיסים עם פינוק 1+1 של לאומי קארד) ולפניו ארוחה גברית המבורגרית במוזס עם גיחה קצרה לחנות צעצועים. מה הוא צריך יותר מזה? 

באותו הזמן אני ואלה נהננו ממופע "מותק על הקרח" בהיכל נוקיה.
את הכרטיסים דאגתי להזמין מראש. הרבה זמן מראש. כבר בתחילת אוקטובר כשפורסם המבצע עם לאומי קארד מימשתי פינוק 1+1 ורכשתי ב140 שקלים שני כרטיסים במקומות מצויינים.
כשנכנסנו לאולם הסתובבו במסדרונות נערים ונערות שמוכרים ערכות מאובזרות להפליא של המופע, בובות ומשחקי אורות במחירים חסרי התחשבות. הצלחתי לחמוק די בזריזות ופינקתי את הנסיכה שלי רק בפרפר מואר (35 שקלים). כשנכנסים לאולם התעמולה לא מסתיימת. מסתובבים מוכרנים עם מגש גדוש בקבוקי מים אישיים, פופקורן יבש למחצה - שנמכר ב-20 שקלים לכוס רגילה-בינונית ושיפודי ממתקים שנמכרים ב10 שקלים ליחידה. האמת, שהכינותי מראש בתיק הגב שלנו צידה למופע: שני בקבוקי מים, מגבונים, טישו, ושקית פופקורן ביתי (שאפשר לראות את אלה זוללת בתמונה). היה לי זכרון של מחירים מופקעים שגבו בתוך האולם, בדיוק לפני שנה, שהגענו עם הילדים ל"דיסני על הקרח". הדבר היחיד שקניתי היה שיפוד ממתקים, שהיה ממש טרי ורך וטעים - היה לי חשק פתאומי לאיזו סוכריית גומי טעימה אז התפרענו ביחד :)

עכשיו, כשחנוכה כבר מאחורי, ואני יודעת שב"ה בשנה הבאה אהיה מצויידת גם בשיפוד ממתקים הום-מייד אחד לפחות ליתר בטחון, הממתקים נגישים אצלי תמיד והכנת השיפוד מהירה ופשוטה. הכנתי לכם הדרכה מתאימה להכין שיפוד ממתקי גומי לגמרי לבד. להכנת שיפוד ממתקים אחד צריך:
7-8 ממתקי גומי/מרשמלו. רצוי שונים.
שיפוד עץ
כוס עם מעט מים
שקית צלופן
סרט קשירה
החלטתי לחשב עבורכם את העלות לשיפוד אחד:
אם אתם קונים את הממתקים במשקל ברשתות שיווק השונות או בשווקים במחיר נע סביב 30 שקלים לקילו. שזה יקר לכשעצמו אבל אלה המחירים המוצעים במכירה בכמויות קטנות ובתפזורת.  
המשקל של 8 ממתקים = 55 גרם בלבד 
בחישוב מהיר במחשבון נמצא כי מחיר הסוכריות פחות משני שקלים
ואת מחיר השיפוד, שקית הצלופן וסט הקשירה נסכם בשקל אחד בלבד. 
מה שמשאיר אותנו עם שיפוד ממתקים טעים וטרי בכ-3 שקלים בלבד. 
לא יאומן נכון?!

קדימה בואו להכין לבד:
טובלים את קצה השיפוד בכוס עם המים ונועצים את סוכריות הגומי בזו אחר זו.
במידת הצורך מרטיבים שוב רק את קצה השיפוד.
מכניסים לשקית הצלופן וקושרים היטב בסרט לשמירה על הטריות.

עכשיו....תזללו ותהנו!
ואל תשכחו להצטייד בהתאם בשנה הבאה :)אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה