יום שני, 30 במרץ 2015

דרישת חלום מפראג

מילפיורי מתוק

שינוי השעון לשעון קיץ שהיה לפני כמה ימים זה סימן שבא אביב. סימן של התחדשות ושינויים. סימן של התחממות ופריחה. זה סימן שיום הנישואין שלי קרב ובא :)


היום לפני שנה הייתי עם גשר על השיניים.
היום לפני שנה לא הייתי בלונדינית.
היום לפני שנה הייתי קלילה ו-13 קילו פחות ;)
היום לפני שנה בכלל לא הייתי בארץ ונפשתי בחופשה רומנטית חלומית...

את יום הנישואין השמיני חגגנו בפראג במהלך חופשה חלומית.

סוף מרץ, זו בדיוק העונה המושלמת לבקר שם. מזג האויר בדיוק במידה הנכונה. קרירות נעימה שמעיל או ג'קט וכובע צמר פותרים בכמה דקות. יצאנו מהארץ מצויידים בהמלצות על אתרים שונים, מסעדות ובתי קפה וכמובן חנויות ומרכזי קניות שרצינו לבקר בהם ועשינו את המסע שלנו באוטובוסים ורכבות תחתיות. נראה לי שלא היה בית קפה או חנות מתוקים שנתקלנו בה בדרך ופסחנו עליה. זו חוויה מתוקה מסוג אחר שהייתי, היינו חייבים לנסות.  

היתה חנות אחת שכבשה את ליבי - זו היתה חנות שוקולד וסוכריות בדרך לכיכר השעון. (לא נפלתי מהשוקולד. לא מזה שטעמתי לפחות) מחוץ לחנות מציעים לעוברים ושבים טעימות מהסוכריות המיוחדות. כמובן שניסיתי חייכתי (תנסו לנחש בהמשך למה) ונכנסתי פנימה. היתה בחנות מחיצת זכוכית ומאחוריה משטח עבודה בו ניתן היה לראות איך יוצרים סוכריות בעבודת יד. 
רותקתי ונשארתי הייתי חייבת לראות את התוצאה הסופית. והיה שווה :)זה היה מרתק לראות אין יוצרים סוכריות מגלילים עצומים שמתכווצים לנחשים שנפרסים לסוכריות חמצמצות טעימות עדינות וייחודיות. מצרפת לכם תמונות של שלבי העבודה שתוכלו לראות ולהיזכר ביחד איתי ולנסות לגלות מה י טכניקת העבודה ואיך היא נקראת:
בתוך גלילי הסוכריות נכתבו השמות תומר ועדי עם לב ורוד ביניהם בטכניקת מילפיורי המופלאה (כן! זוג ישראלי שעמד גם במקום והחליפו רשמי התלהבות מכל העשייה ואנחנו החלפנו כמה מילים בנינו ומיילים כדי שאוכל להעביר להם את התמונות שצילמתי) הם הזמינו את עיצוב הסוכריות כמתנה לאורחים בחתונה שלהם שנחגגה בארץ כמה חודשים מאוחר יותר. מיוחד ומקורי וטעים!!! בארץ אתם בטח מכירים את הסוכריות של שיפודי התקווה :) סוכריות של פעם הכי הכי טעימות שמיוצרות ככל הנראה באותה טכניקה אבל לא בטוח שבעבודת יד. אז מי שלא מכיר או זיהה את הטכניקה עד עכשיו, מדובר בטכניקה עתיקה שנקראת באיטלקית "מילפיורי" שזה בעצם אלף פרחים. טכניקה בה יוצרים גלילים המונחים זה לצד זה לקבלת הדוגמא הרצוייה. מכל גליל נפרסות פרוסות זהות של הדוגמה שנוצרה ומכאן מקור השם. מוזמנים לקרוא פה עוד קצת. בינהיתר, הטכניקה הזו ידועה בארץ עם עבודה עם פימו לעיצוב חרוזים, סיכות, טבעות ומה לא. טכניקת המילפיורי בעצם היתה עבורי תחילתה של עבודתי כעצמאית לפי כ-12 שנים ואני עד היום מקיימת הפעלות יום הולדת עם פימו לגילאי 9 ומעלה.


היום 30.3.2015 יום של חגיגת 9 אביבים משותפים רשמיים (כי מי שבאמת מכיר את שנינו יודע שיש לנו רקורד ארוך ארוך ארוך שנים ביחד). את החגיגות השנה נפתח בארוחה מפנקת ונקנח בסרט. בילוי סולידי כיאה לאישה הריונית בתחילת חודש שמיני.

מי ייתן ונזכה לשנים רבות מלאות חלומות רומנטיים משותפים
(אני כבר מתחיל לרקום את חלום החופשה הבאה.
ואם בא לכם לראות עוד קצת תמונות מהחופשה בפראג הכנסו)


תגובה 1:

  1. מדהים, מדהים, מדהים!!!! זה כל כך מיניאטורי וכל כך מדוייק ואני לא מעזה להתעסק עם פימו בגלל זה - פשוט מדהים.
    מזל טוב ולעוד הרבה שנים!!
    שולי

    השבמחק