יום ראשון, 30 באוגוסט 2015

חגיגה בשניים

הכותרת לפוסט הזה ממתינה כטיוטה כבר אוטוטו שנה. תכל'ס אני לא מאמינה איך עפה לה השנה והופ הופ טרללה אני שוב עומדת בפני קבלת החלטות לחגיגה של השניים. אז כותבת לכם קצת מחוויית החגיגות הזוגיות משנה שעברה.


ימי ההולדת, המשפחתיים לפחות, של שחר ואלה הם תמיד בשניים. למי שלא יודע עדיין (וזה אומר שלא קראת את הפוסטים הקודמים של ימי ההולדת) שחר ואלה שלי נולדו באותו היום הפרש של שלוש שנים.
את החגיגות עם ילדי הגן וילדי חברים חגגנו להם תמיד לבד. לשחר בגיל שלוש חגגנו ביום הולדת מכוניות, בגיל 4 הזמנתי מפעיל עם מתנפחים ופעילות ספורטיבית לכולם. היה מעולה!!, בגיל 5 שחר חגג עם אלה במסיבת גיבורי על (הפקה בעצם היתה עבורו והיא רק היתה נספחת שנהנתה מהחוויה). בגיל שש שחר חגג עם ילדי הכיתה ביום הולדת זבלונים בשילוב קאפקייקס. אלה חגגה בגיל שלוש יום הולדת עם כל ילדי הגן, עם מפעיל מיוחד במינו עידן בוסיאן ובאמת כל מילה מיותרת (וכל העיצוב מסביב היה בהשראת דורה כי זה מה שהיא בקשה).

את החגיגות בשנה שעברה הילדים לא חגגו לבד. פעם ראשונה שחגגו עם חברים מהכיתה/הגן ולא זה עם זה. אפילו אני לא מאמינה על עצמי שהסכמתי אבל זרמתי איתם לגמרי. אני בדרך כלל אוהבת לתקתק הכל, להקפיד על העיצוב של החלל, השולחן, העוגה כמובן. הקניות. הכל!! פריק קונטרול של חגיגות יום הולדת. הפתעתי את עצמי כשהילה, אמא של תומר, חבר של שחר, שאלה אם זו יכולה להיות אופציה והשבתי שאבדוק עם שחר ואעדכן אותה. כמובן שהפניתי את השאלה לשחר וכשהוא הסכים זרמתי עם זה. עם אלה כבר העבודה נעשתה מעצמה. כשהיא שמעה ששחר חוגג עם חבר כבר היה לה תסריט משלה בראש לחגיגה הזוגית שלה. וככה מצאנו עצמנו מתארגנים למסיבות בשניים. 


שלבי עבודה לחגיגה מוצלחת, ביחד או לחוד:

1. תאריך: דבר ראשון קבענו תאריך אופציונאלי שמתאים לשתי המשפחות.
2. הודעה ראשונית: דאגנו לשריין עם ההורים של ילדי הכיתה/הגן את התאריך בהודעת וואטאפ כללית.
3. בחירת הפעלה: אחרי התייעצות עם הבנים לגבי הפעלות מסויימות התחלנו לברר מחירים וזמינות. עם הבנות היו לנו חיים קלים. ידענו בדיוק איזו הפעלה אנחנו מזמינים.
4. עיצוב הזמנה וקונספט: לאחר סגירת ההפעלה, עיצבנו הזמנה והחלטנו על צבעים שילוו אותנו בעיצוב השולחן וחדר יום ההולדת.

5. חלוקת תפקידים: חלקנו בנינו את נטל ההכנות עבור ההורים והילדים המוזמנים לחגיגה (מנחשים על מה אני הייתי אחראית ;) נכון?). אם הקניות מחולקות בניכם ונעשות בנפרד תקפידו לשמור על הקבלות ולהתקזז בתום החגיגה על הכל (מודה ותודה שזה היה הצד החלש שלי)

שלבי העבודה הנ"ל נכונים לשתי החגיגות. חייבת לציין שמעבר להקלות בנטל הכספי חלוקת התפקידים ממש הקלה עליי (עלינו) בהכנות ובהתארגנות, ואפילו הצלחתי לישון בלילה שלפני יום ההולדת :) וזה ממש ממש הגיע לי בזמן כי הייתי בתחילתו של היריון עם תופעות לוואי חמורותאני חושבת ממש עזרו להצלחה ושיתוף פעולה זה בראש ובראשונה הפרטנרים שלנו. חשוב חשוב שכשעומדים בפני חגיגה משותפת אלה יהיו הורים נוח לכם בחברתם. ואם מצאתם פרטנר רק לפי תאריך לידה ואין ביניכם ההורים תקשורת מעבר למפגשים במסיבות במסגרות החינוכיות או בוואטאפ תעשו תיאום ציפיות ברור ותשמרו על קשר להתעדכן מה עוד נחוץ להכנות לחגיגה. כשתהיו באיזור הנוחות שלכם עם הפרטנרים הנבחרים (הילדים והורים כעסקת חבילה) הסיכוי להצלחת החגיגה מאוד מאוד גבוה.
לא חוגגים בשניים בכל מחיר. 
אנחנו זרמנו עם ההורים של תומר ושל נועה. ההכנות נעשו בכיף, קבענו אפילו יום אחד לקניות משותפות בדרום תל אביב והיתה הדדיות והתעניינות בעניין החגיגה לאורך הדרך. הגענו מוכנים ליום החגיגה. כל צד ידע על מה הוא אחראי וזה היה מאוד נוח.
האמהות שחלקתי איתן את ההכנות הן אמהות שנוח לי לדבר איתן בחופשיות וזה תרם רבות לשיתוף.  (הילה ויעל, מתנצלת מראש אם נאמר פה משהו שלא ידעתן קודם וקראתן בפוסט ולא שמעתן מפי. אוהבת!!)החגיגות עברו בהצלחה גדולה. שחר ותומר חגגו יום הולדת 7 על כל ילדי הכיתה עם הפעלת אוטוספיד מוצלחת מאוד. אלה ונועה חגגו יום הולדת 4 על כל ילדי הגן עם עידן בוסיאן (כן שוב, הוא מפעיל הבית חוץ ממני) ועמדת האיפור של אפרת. מבטיחה לפרט בפוסטים נפרדים.

והשנה. אלה ונועה רוצות שוב חגיגה משותפת. אני ויעל (אמא שלה) מתחילות את השלבים ממש מההתחלה בימים הקרובים. ושחר שלי יחגוג ככל הנראה לבד. אז אם יש לכם רעיונות להפעלות מיוחדות לבנות חמש ולבן בן שמונה אני פתוחה להצעות.

ושנתראה רק בשמחות.
אמן!!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה